1. Dzisiejsza niedziela to jednocześnie święto Ofiarowania Pańskiego, obchodzone w czterdziestym dniu po Bożym Narodzeniu, na pamiątkę ofiarowania dziecka Jezus w świątyni i oczyszczenia Najświętszej Maryi Panny. W liturgii obchodzone jest jako święto Pańskie, natomiast w polskiej tradycji jako święto maryjne.

2. Dzień dzisiejszy z ustanowienia św. Jana Pawła II (1997 r.) obchodzony jest jako Dzień Życia Konsekrowanego. Polecajmy w tym dniu w modlitwie szczególnie zakonników i zakonnice. Z racji tego też dnia można składać braciom i siostrom życzenia.

3. W tym tygodniu pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami. Zachęcamy do zgłaszania chorych do odwiedzin z sakramentami. W piątek okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszami świętymi.

4. Jutro wspomnienie św. Błażeja. Tradycyjnie na Mszach św. przekazane będzie specjalne błogosławieństwo patrona od chorób gardła. W środę wspomnienie św. Agaty.

5. Jutro też rozbieranie choinek i żłóbków w obu kościołach od godz. 900, a także sprzątanie kościołów. Serdecznie prosimy chętnych do pomocy.

6. Odwiedziny chorych przez ks. wikariusza w najbliższą sobotę do południa.

7. Dziękujemy bardzo naszej scholi i państwu Haliniak za piękny koncert kolęd i ubogacenie liturgii Mszy św. o godz. 1200 w ubiegłą niedzielę. Serdeczne Bóg zapłać.

8. Dziękujemy panu Zbigniewowi Bukowskiemu za oczyszczenie sanitariatów na cmentarzu. Bóg zapłać.

9. Zachęcamy do pogłębiania swojej wiedzy religijnej przez korzystanie z prasy katolickiej.