1. Dla człowieka wierzącego naturalnym wydaje się prawo miłości Boga i bliźniego. Natomiast Chrystus swoim wyznawcom stawia jeszcze wyższe wymagania, domagając się miłości nieprzyjaciół. Wydaje się, że jest to wymaganie, któremu człowiek nie podoła, jeżeli nie będzie podchodził do życia ze świadomością, że tylko Chrystus przez mękę, śmierć i zmartwychwstanie daje człowiekowi zbawienie.
 2. W związku z tym podejmujmy działania mające na celu odbudowywanie relacji z tymi, z którymi żyjemy w niezgodzie. Szukajmy sposobu, aby budować zniszczone mosty i na nowo podejmować trud wspólnego działania.
 3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 w Boluminku spotkanie z rodzicami dzieci, które przygotowują się do I Komunii św.
 4. W środę przeżywać będziemy Popielec, rozpoczynający Wielki Post. Tego dnia obowiązuje nas post ścisły, a więc jakościowy i ilościowy. Jakościowy, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (osoby, które ukończyły 14 rok życia) i ilościowy, czyli dwa posiłki skromne i jeden do syta (osoby między 18 a 60 rokiem życia). Post ścisły obowiązuje także w Wielki Piątek, a w piątki przez cały rok obowiązuje post jakościowy. W Wielkim Poście obowiązuje także zakaz organizowania zabaw i uczestniczenia w nich. Tego dnia Msze św. o godz. 9.00 i 16.00 w Boluminku oraz o godz. 17.30 w Dąbrowie.
 5. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne – w piątki Droga Krzyżowa w łączności z Mszą św. i kazaniem pasyjnym o godz. 16.00 w Boluminku i o godz. 17.30 w Dąbrowie. Kolekta zbierana na Drogach Krzyżowych przeznaczona jest na kwiaty do Grobu Pańskiego. Gorzkie Żale śpiewać będziemy w niedziele przed Mszami św.
 6. Rekolekcje w naszej parafii rozpoczynają się w przyszłą niedzielę, 1 marca – nauki na wszystkich Mszach św. Po Mszy św. o godz. 12.00 specjalna nauka dla młodzieży, szczególnie przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. W poniedziałek, wtorek i środę nauki na Mszach św. o godz. 16.00 w Boluminku i o godz. 17.30 w Dąbrowie. Rekolekcje poprowadzi O. Dominik Byblewski z zakonu Paulinów pracujący w Kamieńcu Podolskim na Ukrainie. 
 7. Kolekta w przyszłą niedzielę zostanie przekazana na Zgromadzenie Ojców Paulinów i dzieła misyjne.
 8.  Program rekolekcji według następującego porządku:
  - o godz. 8.00 dla klas VII i VIII SP,
  - o godz. 10.30 dla klas IV - VI SP,
  - o godz. 13.00 dla klas "0" i I-III SP.