1. W Popielec, przyjmując popiół na swoją głowę, podjęliśmy trud pracy nad sobą i swoimi słabościami. Usuwajmy ze swojego życia to wszystko, co oddala nas od Boga, rozwijajmy te talenty, które pomogą nam osiągnąć zbawienie.

2. Dzisiejsza liturgia słowa przedstawia nam Chrystusa, który przez czterdzieści dni pościł, a później był jeszcze kuszony przez szatana. To również obraz naszej rzeczywistości, naśladujmy więc Jezusa i podążajmy Jego śladami.

3. Zechciejmy na początku tego okresu liturgicznego skorzystać z rekolekcji wielkopostnych, które dzisiaj rozpoczynamy. Program rekolekcji wywieszony jest w gablotkach oraz zamieszczony na stronie internetowej. Dla dorosłych Msze z nauką rekolekcyjną będą odprawiane w Boluminku o godz. 16.00 i w Dąbrowie o godz. 17.30. Rekolekcje szkolne dla dzieci i młodzieży odbywać się będą w poniedziałek, wtorek i środę – dla młodzieży kl. VII i VIII w godz. 8.00-9.40; kl. IV-VI w godz. 10.00-11.30 oraz dla dzieci kl. I-III i „O” od 12.15 do 13.30. Spowiedź św. w tych dniach podczas nabożeństw. Rekolekcje głosi O. paulin Dominik Bablewski z Kamieńca Podolskiego w Ukrainie. Życzymy Ojcu szczególnego działania Ducha Świętego w tej posłudze.

4. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątki – w Boluminku o godz. 16.00 i w Dąbrowie o 17.30 oraz Gorzkich Żali w niedziele przed Mszami św.

5. W ramach tworzenia nowego cmentarza udało się przygotować podłoże do kolejnego chodnika. Dziękujemy bardzo panom, którzy zaangażowali się do tych prac: Zdzisławowi Bukowskiemu, Andrzejowi Barczyńskiemu, Markowie Gintrowi, Mirosławowi Paziewskiemu, Wojciechowi Człapie, Józefowi Magdziarzowi, Bartłomiejowi Kociniewskiemu i Sławomirowi Rutkowskiemu – Serdeczne Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę kolekta specjalna na ten cel.

6. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca wraz z odpowiednimi nabożeństwami. W sobotę odwiedzimy chorych.

7. W ramach rekolekcji są wolne intencje mszalne o godz. 8.00, 10.00 i 12.15.

8. Spotkanie rodziców dzieci i młodzieży zapisanych na wakacyjny wyjazd do Grywałdu organizowany przez naszą parafię odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 w Boluminku. Jest jeszcze kilka miejsc wolnych na ten wyjazd.