1. Uroczystość dzisiejsza oparta jest przede wszystkim na opisie ewangelicznym przyjścia Zmartwychwstałego do Wieczernika, w którym znajdowali się przestraszeni Apostołowie.

2. To wydarzenie przedstawia również obraz „Jezu ufam Tobie”, powstały na podstawie objawień, jakie otrzymała św. Faustyna Kowalska o Miłosierdziu Bożym.

3. Warto również przypomnieć, że papież Jan Paweł II w dniu 17 sierpnia 2002 r. w Bazylice Miłosierdzia Bożego w krakowskich Łagiewnikach dokonał zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. Sam też w wigilię uroczystości Miłosierdzia Bożego, 2 kwietnia 2005 r. odszedł do domu Ojca. Również w to święto, 1 maja 2011 r. został ogłoszony błogosławionym, a 27 kwietnia 2014 r. – świętym.

4. W dzisiejszą niedzielę zapraszamy do transmisji Mszy św. z naszego kościoła przez internet o godz. 12.00.

5. Odpust parafialny ku czci św. Wojciecha w przyszłą niedzielę, 26 kwietnia, odbędzie się stosownie do zarządzeń bez udziału wiernych i zaproszonych kapłanów. Zapraszamy na transmisję sumy odpustowej przez internet o godz. 12.00.

6. Przypominamy, że od 16 kwietnia br. do odwołania nałożony zostaje obowiązek zakrywania ust i nosa podczas przebywania w kościołach podczas liturgii i poza nią. Twarz można odsłonić przy przyjmowaniu Komunii św. w taki sposób aby nie dotykać rękami zewnętrznej części maski, jednak zachęca się do przyjmowania Komunii św. na rękę. Obowiązek zasłaniania ust i nosa dotyczy także kancelarii parafialnej i zakrystii.

7. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

Mariusz Wojciech Wilkosz, st. wolnego, Toruń

Kaja Ciszewska, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska / zap. I