Ogłoszenia parafialne na VI NIedzielę Wielkanocną

Niedziela, 17 Maj 2020 r.

Ogłoszenia parafialne na VI NIedzielę Wielkanocną

1. Liturgia Słowa ukazuje nam apostolską działalność ewangelizacyjną, której zadaniem jest zarówno głoszenie Dobrej Nowiny o zbawieniu, jak i ukazanie przykazania miłości jako drogi do jej osiągnięcia.

2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe, podczas których modlimy się o dobre urodzaje, a także w intencji narodów głodujących.

3. W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, przygotowującą nas do jej świętowania.

4. Za tydzień, w niedzielę, obchodzić będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

5. Jutro setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Jak najlepiej przeżyjmy to wydarzenie poprzez wspólną modlitwę, a także rozważanie Jego nauczania. Jednocześnie serdecznie zapraszamy do obejrzenia uroczystości z tej okazji, którą przygotowała społeczność naszej Szkoły, przy udziale OSP Dąbrowa Chełmińska i oraz wielu osób, które podzieliły się swoimi talentami, pomysłami i czasem. Materiał filmowy jest dostępny na stronie internetowej naszej Parafii, Szkoły oraz Gminy.

7. Urząd Gminy Dąbrowa Chełmińska zaprasza do udziału w Konkursie z okazji obchodów urodzin naszego Rodaka na ekspozycję dekoracji okna. Szczegóły na stronie internetowej naszej Gminy.

8. Podajemy na naszej stronie internetowej informacje nt. obchodów urodzin św. Jana Pawła II w województwie Kujawsko-Pomorskim oraz o emisji programów z tej okazji w środkach przekazu.

9. Według aktualnych zarządzeń dopuszczalna ilość uczestników na Mszy św. w naszych kościołach wynosi – w Boluminku 45 osób, a w Dąbrowie 38.

10. Przypominamy, że w niedzielę o godz. 12.00 transmitujemy Mszę św. z kościoła z Boluminka.

11. W dniu 30 maja w katedrze toruńskiej odbędą się święcenia kapłańskie ośmiu kandydatów, a 6 czerwca święcenia diakonatu 4 kandydatów. Módlmy się w ich intencji oraz w intencji wszystkich przygotowujących się do kapłaństwa, a także o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

12. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 w nawiązaniu do wspomnienia św. Izydora, patrona rolników, nastąpi poświęcenie ziemi uprawnej. Modlić się będziemy w intencji rolników, szczególnie w sytuacji dokuczliwej suszy.

13. Zachęcamy do odprawiania przy naszych domowych ołtarzykach nabożeństw majowych.

14. Dziękujemy bardzo p. Ewie i Piotrowi Popławskim z Otowic za ofiarowane kwiaty dla kościoła w Boluminku. Serdeczne Bóg zapłać.