1. Dzisiejsza ewangelia ukazuje nam Chrystusa głoszącego słowo Boże, uzdrawiającego i troszczącego się o ludzi głodnych na pustkowiu. Ten obraz, przedstawiający Chrystusa powinien nam, ludziom współcześnie żyjącym, uświadomić, że człowiek potrzebuje czegoś więcej niż tylko działalności charytatywnej. Bowiem wiara zrodzona ze słuchania słowa Bożego daje nadzieję na uleczenie człowieka z jego słabości, a pokarm eucharystyczny, pozwala nam zwalczyć towarzyszący nam głód Chrystusa.

2. Świętem, które uświadamia nam tę prawdę, jest Przemienienie Pańskie, które związane jest z doświadczeniem Chrystusa jako Boga i Jego działaniem leczącym człowieka z choroby duszy i ciała. Przemienienie Pańskie przeżywać będziemy w czwartek, 6 sierpnia.

3. Skutkiem święta w naszych czasach jest miedzy innymi: sierpniowa zachęta Kościoła do abstynencji od napojów alkoholowych i wyjście z tragedii uzależnienia bardzo wielu rodzin; z sierpniem wiąże się również dzieło przemiany naszego kraju, zapoczątkowane w pamiętnym sierpniu 1980 r.

4. Zechciejmy i my, w tym czasie, podejmować działania, które pomogą nam przemienić nasze życie i zbliżyć nas do Boga i człowieka.

5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – św. Jana Marię Vianneya; w sobotę – św. Dominika. Przeżywamy również pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca wraz z odpowiednimi nabożeństwami. W piątek spowiedź św. pół godziny przed Mszami św.

6. W sobotę ks. Proboszcz odwiedzi swoich chorych.

7. Kontynuowane są prace przy kładzeniu chodnika wokół kościoła w Boluminku oraz rozpoczęte prace na kościele w Dąbrowie. Dziękujemy za zaangażowanie p. Zdzisławowi Bukowskiemu i p. Adamowi Wołochowi– serdeczne Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę kolekta specjalna.

8. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

Mariusz Regent, st. wolnego, Grudziądz

Dorota Raczkowska, st. wolnego, Grudziądz / zapowiedzi II