1. Święty Paweł w dzisiejszej liturgii słowa stawia nam pytanie: co nas może odłączyć od miłości Boga? Na to pytanie odpowiedź jest prozaicznie prosta: możemy się sami odłączyć od miłości Boga.

2. Rzeczywistość ludzkiego życia znajduje się więc pomiędzy korzystaniem z Bożej miłości a jej odrzuceniem. Dobry nasz Ojciec wspiera nas  w naszym życiu duchowym, odpuszcza nam nasze grzechy w sakramencie pokuty i wspiera nas w sprawach doczesnych, dając nam to, co jest potrzebne do naszego życia. Czy my jednak tę miłość Bożą przyjmujemy i dzielimy się nią z innymi?

3. W sobotę Uroczystość Wniebowzięci najświętszej Maryi Panny; z tym dniem związany jest obrzęd błogosławieństwa kwiatów, ziół i wieńców żniwnych. W naszej parafii odpust parafialny w kościele w Dąbrowie Chełmińskiej- suma o godz. 1130. Spowiedź święta przedodpustowa w piątek pół godziny przed Mszami świętymi. Pozostałe Msze św. w Dąbrowie o 730; w Boluminku o godz. 900 ; o godz. 1600 ślub Piotr Tejka/ Dominika Adamska.

4. W tym tygodniu wspominamy także: w poniedziałek św. Wawrzyńca; we wtorek św, Klarę; w piątek św. Maksymiliana Kolbe.

5. Pragnę przypomnieć, że biuro parafialne jest czynne codziennie w tygodniu po Mszach Św. w Dąbrowie o godz. 1730 ; w Boluminku o godz. 1900.

6. W sprawach związanych z cmentarzem. Przy składaniu opłaty za miejsce na cmentarzu lub z okazji stawiania nagrobka należy znać namiary położenia grobu, a więc sektor, rząd i miejsce. Można się z tym zapoznać z planu wywieszonego na kościele w Boluminku oraz na stronie internetowej naszej parafii w zakładce parafia lub bezpośrednio pod adresem: www.cmentarnik.net/boluminek

7. Dzisiaj kolekta specjalna.