1. Chrystus w dzisiejszej liturgii słowa określa, kto może nazywać się Jego uczniem. „Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie”. Czy więc jesteśmy Jego uczniami?

2. W dniu 1 września wspominamy tych wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny w roku 1939 i przez cały okres II wojny światowej. W ich intencji zostanie odprawiona Msza św. w Dąbrowie o godz. 10.30.

3. Jednocześnie rozpocznie się nowy rok szkolny. Warto więc zmobilizować się i przystąpić do sakramentu pokuty, aby z czystym sercem wejść w ten kolejny rok szkolny. Spowiedź św. dzień wcześniej, czyli w poniedziałek, 31 sierpnia, pół godziny przed Mszami św. Natomiast na Mszę św., na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego zapraszamy wychowawców, nauczycieli i uczniów wraz z rodzicami, we wtorek, 1 września o godz. 8.00 w Dąbrowie przy zachowaniu dystansu społecznego i z zakrytymi ustami i nosem.

4. Przypominamy, że kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowania dystansu społecznego z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult.

5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca z odpowiednimi modlitwami. W sobotę odwiedzimy chorych.

6. W liturgii w tym tygodniu w czwartek wspominamy papieża św. Grzegorza Wielkiego.

7. W najbliższych dniach przeżywać będziemy coroczną adorację Najświętszego Sakramentu. Adoracja rozpocznie się 4 września (piątek) Mszą św. o godz. 19.00 w Boluminku, a zakończy 5 września (sobota) Mszą św. o godz. 18.00 w Dąbrowie. Szczegółowy program adoracji wywieszony jest w gablotkach. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8. Zapraszamy młodzież kl. II Szkoły Ponadpodstawowej, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, na spotkania w najbliższą środę i czwartek na godz. 18.00 do Boluminka.

9. W ostatnim czasie odeszli do Pana śp. Marian Dubel i śp. Janina Zakurzewska. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu w naszych modlitwach.