1. Bóg nie chce śmierci grzesznika, ale żeby się nawrócił i miał życie wieczne – to wezwanie, które płynie z dzisiejszej liturgii słowa, powinno nas mobilizować do przemiany życia.

2. Kościół w rozmaity sposób próbuje pomóc w realizacji tego wezwania. W październiku przypomina nam o modlitwie różańcowej. Zachęca nas do jej codziennego odmawiania we wspólnocie parafialnej lub indywidualnie. Nabożeństwa różańcowe w łączności z Mszami św.

3. Inną formą pomocy Kościoła w przemianie naszych serc są nabożeństwa związane z pierwszym czwartkiem, pierwszym piątkiem i pierwszą sobotą miesiąca. Nabożeństwa te mobilizują nas do stanu łaski uświęcającej, a więc zechciejmy skorzystać z sakramentu pokuty. W sobotę odwiedziny chorych.

4. Od jutra rozpoczynamy 76 Tydzień Miłosierdzia. Zachęcamy do czynienia miłosierdzia w odniesieniu do ciała i duszy ludzkiej. Dzisiaj zbiórka do puszek na działalność Caritas.

5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Wacława; we wtorek – Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w środę – św. Hieronima; w czwartek – św. Teresę od Dzieciątka Jezus; w piątek – Świętych Aniołów Stróżów.

6. W przyszłą niedzielę spotkanie z rodzicami dzieci klas III, które pragną przystąpić w przyszłym roku do I Komunii św. po Mszy św. o godz. 12.00 w Boluminku. Prosimy o przyniesienie 5 zł. na dzienniczek. Natomiast spotkanie z młodzieżą klas I Szkoły Ponadpodstawowej i starszych, pragnących przyjąć sakrament bierzmowania, będzie miało miejsce za dwa tygodnie, w niedzielę, 11 października, także po Mszy św. o godz. 12.00 w Boluminku.

7. Od jutra Msze św. codziennie w Boluminku odprawiane będą o godz. 16.00

8. Sakramentalny związek małżeński maja zamiar zawrzeć:

Wojciech Wójcik, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska

Dorota Ińska, st. wolnego, Bydgoszcz / Zapowiedzi II

9. Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy ostrzega przed oszustami,
którzy dzwonią na telefony stacjonarne przedstawiając się jako np.: policjant prowadzący tajną akcję, wnuczek który potrzebuje pieniędzy w związku z wypadkiem lub innym zdarzeniem losowym. Przestępcy w ten sposób nakłaniają do wypłaty oszczędności, zaciągnięcia kredytów i przekazania pieniędzy. Pamiętaj. Policjanci nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy lub zaciągnięcie kredytu. Jeśli otrzymasz taki telefon rozłącz się i natychmiast powiadom Policję lub zadzwoń na nr alarmowy 112.