Ogłoszenia parafialne na XXVII Niedzielę zwykłą

Niedziela, 04 Październik 2020 r.

Ogłoszenia parafialne na XXVII Niedzielę zwykłą

1. Bóg nieustannie nas obdarza darami potrzebnymi nam do zbawienia, jednak już od nas zależy, czy potrafimy z nich skorzystać. Dar pochodzący od Boga albo przyjmujemy i go wykorzystamy, albo nie przyjmujemy i tym samym odrzucimy. Dzisiejsza ewangelia ukazuje tych, którzy odrzucili otrzymany dar i tym samym swojego dobroczyńcę. Zechciejmy sobie uświadomić, że również i my odrzucając dar zbawienia, odrzucamy Boga, który nim nas obdarował.

2. Zapraszamy do wspólnotowego odmawiania różańca w naszych kościołach, a tych, którzy do świątyni nie mogą przyjść, zachęcamy do modlitwy w swoich domach. W naszej parafii nabożeństwa różańcowe po Mszach św.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Faustynę Kowalską, w środę – Matkę Bożą Różańcową. Przypomnijmy, że ustanowione święto Matki Bożej Różańcowej jest wyrazem wdzięczności Kościoła za zwycięstwo wojsk chrześcijańskich nad Turkami pod Lepanto w dniu 7 października 1571 r.

4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić kolejny Dzień Papieski, w ramach którego przypominamy naukę papieża Polaka i tradycyjnie będą zbierane ofiary na Fundację Nowego Tysiąclecia im. Jana Pawła II, przeznaczone na stypendia dla ubogiej młodzieży. Z tej okazji można nabyć piękne albumy w bardzo promocyjnej cenie, poświęcone św. Janowi Pawłowi II, wyłożone na stoliku pod chórem. Można je wykorzystać jako wspaniały prezent.

5. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 w Boluminku spotkanie z rodzicami dzieci klas III, przygotowujących się do I Komunii św. Natomiast w przyszłą niedzielę, również po Mszy św. o godz. 12.00, spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania. W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. można odebrać w zakrystii zdjęcia z tegorocznego bierzmowania – cena kompletu 10 zł.

6. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna.

7. Sakramentalny związek małżeński maja zamiar zawrzeć:

Dawid Baranowski, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska

Monika Wiwatowska, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska