1. Dziś już czwarta niedziela Adwentu, oczekujemy już narodzenia Zbawiciela świata.

2. W czwartek Wigilia, która rozpoczyna obchody świąt Bożego Narodzenia. Najpierw wieczerza wigilijna w naszych domach rodzinnych, która będzie oczekiwaniem we wspólnocie rodzinnej na narodzenie Zbawiciela. A następnie pasterka w Boluminku o północy (Transmisja na portalu Facebook) i w Dąbrowie o 22:00. Ilość uczestników dopuszczalna, jak dotychczas: 15 osób w Dąbrowie i 20 osób w Boluminku. W pierwsze święto nie będzie Mszy św. o godz.7:30 w Dąbrowie. W II Święto Msze św. jak w niedzielę. Kolekta będzie przeznaczona będzie na utrzymanie naszej katedry w Toruniu.

3.Niech spotkanie przy stole wigilijnym w naszych rodzinach będzie czasem wzajemnego przebaczenia i darowania sobie win, aby obrzęd przełamania się opłatkiem nie był tylko pustym gestem. Pamiętajmy również o tym, aby wieczerza była postna i bez alkoholu.

4. Tradycyjnie po Bożym Narodzeniu rozpoczyna się wizyta duszpasterska, zwana kolędą. W tym roku forma udzielenia błogosławieństwa kolędowego będzie specyficzna. Odcinkami kolędowymi będziemy przychodzić do kościoła na Mszę św. i specjalne nabożeństwo z błogosławieństwem. Na Mszach tych będzie kolekta jako forma złożenia ofiary kolędowej na realizację inwestycji w naszej parafii. Msze św. będą o dotychczasowych godzinach: w Boluminku o godz. 16:00, a w Dąbrowie o godz. 17:30. Dokładny porządek podamy w Święta. Bardzo prosimy korzystać ze strony internetowej naszej parafii w celu zapoznania się z nim, bowiem w kościele jest nas bardzo mało. Dzisiaj zamykamy listę zaproszeń na odwiedziny kolędowe w domach. Porządek tych odwiedzin też podamy w Święta. To specyficzne kolędowanie rozpoczniemy po Nowym Roku.

5. Serdecznie zapraszamy chętnych do strojenia choinek i sprzątania kościołów w środę na godz. 10:00.

6. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia. Jest to święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i św. Józefa.

7. Chorych, bądź rodziny osób chorych, którzy pragną zgłosić chęć przyjęcia kapłana z posługą sakramentalną, prosimy zgłaszać tylko po Mszach św. do wtorku. Z racji pandemii odwiedzimy tylko tych chorych, którzy zostaną zgłoszeni, w najbliższą środę od godz. 9:00.