1. Dzisiejsza liturgia słowa ukazuje nam Chrystusa jako lekarza ludzkich ciał i dusz. W świetle tego słowa warto zadać sobie pytanie, czy tak patrzymy na naszego Pana i Zbawiciela.

2. Zachęcamy rodziców, aby zatroszczyli się o możliwość korzystania z niedzielnej Mszy św. i innych praktyk religijnych dla swoich dzieci przebywających na wakacjach.

3. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca wraz z odpowiednimi nabożeństwami. W sobotę odwiedzimy chorych.

4. Dzisiaj wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy, głównej patronki diecezji. W nadchodzącym tygodniu przeżywać będziemy wspomnienia w liturgii: w poniedziałek – św. Ireneusza, we wtorek – św. Piotra i Pawła, w czwartek – św. Ottona, w piątek – Najświętszej Maryję Pannę Licheńską, w sobotę – święto św. Tomasza Apostoła.

5. Dziękujemy bardzo panom Zdzisławowi i Zbigniewowi Bukowskim za prace na cmentarzu i przy plebanii. Serdeczne Bóg zapłać!

6. Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości nawiedzenia Obrazu Rodziny Świętej w naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać! Dziękujemy również wszystkim, którzy liturgicznie, przez swoją obecność wzięli udział w przeżyciu tego wydarzenia. Bóg zapłać! Oby to spotkanie z Rodziną Świętą w tym wizerunku przyniosło jak najobfitsze owoce w odnowieniu życia religijnego naszych rodzin.

7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii śp. Sławomira Kopiszkę. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach.

8. Zmarł Marcin Gorzkiewicz. Różaniec w Boluminku po Mszy św. o godz. 19.00 w poniedziałek, wtorek i środę. O pogrzebie poinformujemy w najbliższym czasie.

9. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

Rabka Tomasz, st. wolnego, Bydgoszcz

Kamila Pieróg, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska / zapow. I

 

Błażej Nowakowski, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska

Magdalena Korzenecka, st. wolnego, Czarże / zapow. I

 

Mateusz Masłowski, st. wolnego, Bydgoszcz

Magdalena Piękoś, st. wolnego, Wałdowo Królewskie / zapow. II