Ogłoszenia parafialne na XXI Niedzielę zwykłą

Niedziela, 22 Sierpień 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na XXI Niedzielę zwykłą

1. Wielu gorszyło się nauką głoszoną przez Jezusa Chrystusa tak bardzo, że od Niego odchodzili. Jednak Zbawiciel niezależnie od tego ciągle głosi Dobrą Nowinę opartą na przykazaniu miłości i trosce o człowieka. Swej nauki nie opiera na infantylnej cukierkowatości, tylko na realnym życiu człowieka. Jednak również i do nas kieruje swoje pytanie: czy i wy chcecie odejść?

2. Powoli kończą się wakacje i urlopy, postawmy sobie pytanie, czy dobrze wykorzystaliśmy ten czas dany nam od Boga?

3. W tym tygodniu, 26 sierpnia, przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Matka Boża Częstochowska odgrywa wielką rolę w historii naszego Narodu. Jej sanktuarium na Jasnej Górze jest przede wszystkim narodową Kaną Galilejską, do której przybywamy po to, aby przedstawić swoje troski i bolączki.

4. W liturgii także wspominamy: w poniedziałek – św. Różę z Limy; we wtorek – św. Bartłomieja; w środę – św. Józefa Kalasantego i św. Ludwika; w piątek – św. Monikę; w sobotę – św. Augustyna.

5. W przyszłą niedzielę w naszej wspólnocie dziękować będziemy za zebrane plony podczas Mszy św. o godz. 16.00 w kościele w Dąbrowie, po której zapraszamy wszystkich na koncert ewangelizacyjny przy Sali OSP w Dąbrowie, w czasie którego wystąpi zespół Muzyczny „Teraz” z parafii pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Bydgoszczy, nasza parafialna schola „Boże Nutki” oraz Państwo Haliniak z synami. Serdecznie zapraszamy!!!

6. W przyszłą niedzielę także odpust w Unisławiu ku czci św. Bartłomieja – suma o godz. 12.00.

7. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 w Boluminku spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Kolejne spotkania odbędą się w najbliższy poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00 w Boluminku. Udzielenie tego sakramentu odbędzie się 15 września.

8. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

Kamil Gratkowski, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska

Klaudia Tarczyńska, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska / zapow. II