Ogłoszenia parafialne na XXII Niedzielę zwykłą

Niedziela, 29 Sierpień 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na XXII Niedzielę zwykłą

1. Rozpoczyna się nowy rok szkolny, zachęcamy rodziców, aby zainteresowali się sprawami edukacyjnymi swoich dzieci, bo to właśnie rodzice są pierwszymi nauczycielami i wychowawcami. Z tej racji zapraszamy w przyszłą niedzielę na Msze św. o godz. 10.30 w Dąbrowie i o godz. 12.00 w Boluminku dzieci, młodzież oraz pracowników oświaty. Na tych Mszach św. poświęcimy plecaki i przybory szkolne najmłodszym uczniom.

2. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież rozpoczynające nowy rok szkolny. W piątek spowiedź św. pół godziny przed Mszami św., a w sobotę odwiedzimy chorych.

3. Pierwszy września to również kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej, polećmy w tym dniu w naszych modlitwach wszystkich, którzy oddali swoje życie w obronie naszej Ojczyzny. Msza św. za poległych i pomordowanych o godz. 10.30 w Dąbrowie.

4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w piątek – św. Grzegorza Wielkiego.

5. W sobotę i niedzielę, z 4 na 5 września, w naszej parafii wieczysta adoracja. Rozpoczęcie w sobotę Mszą św. o godz. 18.00 w Boluminku – trwać będzie do północy. Od północy adoracja rozpocznie się w Dąbrowie nabożeństwem, a zakończy się Mszą św. o godz. 18.00.

6. Serdecznie zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godz. 16.00 do kościoła w Dąbrowie, podczas której dziękować będziemy za zebrane tegoroczne plony, a następnie zapraszamy na 17.15 do sali OSP w Dąbrowie na koncert ewangelizacyjny, w czasie którego wystąpi zespół Muzyczny „Teraz” z parafii pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Bydgoszczy, nasza parafialna schola „Boże Nutki” oraz Państwo Haliniak z synami. Serdecznie zapraszamy naszych Parafian i Gości !!!

7. W przyszłą niedzielę spotkanie z Rada Parafialną o godz. 17.00 w plebanii.

8. W przyszłą niedzielę odpust parafialny ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Czarżu – suma odpustowa o godz. 12.00.

9. Serdecznie zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na spotkanie w najbliższy poniedziałek o godz. 18.00 w Boluminku oraz w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.

10. W ostatnim czasie pożegnaliśmy śp. Henryka Krajewskiego. Polećmy go Bożemu miłosierdziu w naszych modlitwach.