Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

Niedziela, 21 Listopad 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

1. Dziś uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok liturgiczny. Liturgia dnia dzisiejszego przypomina nam o przynależności do Chrystusa, który przez swoją Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie uczynił nas dziećmi jednego Ojca, a jednocześnie swoim Królestwem. Po Mszy nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa z aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Cecylię; w środę – św. Męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.

3. Ponieważ następna niedziela jest już pierwszą niedzielą Adwentu, powoli będziemy się przygotowywać do nabożeństw okresowych, czyli rorat i rekolekcji adwentowych.

4. W czwartek, 25 listopada, przeżywać będziemy wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej. W naszej parafii z tej okazji odpust przeniesiony na przyszłą niedzielę, 28 listopada. Suma odpustowa o godz. 12.00.

5. Uległy zmianie spotkania rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Spotkanie formacyjno-informacyjne odbędzie się w niedzielę 5 grudnia po Mszy św. o godz. 12.00. Natomiast na mierzenie szatek zapraszamy 2 grudnia po Mszy św. o godz. 17.30 w Dąbrowie – wpłata zaliczki 60 zł.

6. Dziękujemy bardzo za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszek na pomoc Kościołowi Prześladowanemu oraz za kolektę specjalną. Bóg zapłać. Dzisiejsza Kolekta przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu.

7. Składamy także serdeczne podziękowania panu Grzegorzowi Miecznikowskiemu za ewangelizacyjne spotkanie i podzielenie się doświadczeniem spotkania z Panem Bogiem. Jednocześnie dziękujemy bardzo państwu Haliniak za zorganizowanie pobytu pana Grzegorza w naszej wspólnocie parafialnej – Bóg zapłać!

8. Zgodnie z zapowiedzią, niewyjaśnione groby lub miejsca na cmentarzu (nieznany dyspozytor – nie wiadomo do kogo należą) zostają od 15 listopada 2021 r. uznane za wolne i przejęte do dyspozycji administratora cmentarza, czyli parafii.