Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkiego Postu

Niedziela, 03 Kwiecień 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkiego Postu

1. Dzisiejsza niedziela, dawniej zwana pierwszą niedzielą Męki Pańskiej, stawia przed nami zarówno tragedię śmierci, jak i nadzieję życia.

2. Zbliżamy się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego, czy jednak jesteśmy do nich przygotowani? Najlepszym sposobem przygotowania do świąt jest przystąpienie do sakramentu pokuty i przyjęcie Komunii świętej, co również wynika z przykazań kościelnych. W naszej parafii spowiedź św. wielkanocna w sobotę, 9 kwietnia, w obu kościołach w godz. 9.00-9.30 oraz 17.00-17.30. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

3. Innym sposobem przygotowania do Wielkanocy jest uczestnictwo w nabożeństwach okresowych: Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Zachęcamy również do wzięcia udziału w Misterium Paschalnym w Fordonie w Dolinie Śmierci w Niedzielę Palmową, 10 kwietnia, o godz. 16.00 i 20.00.

4. Za tydzień Niedziela Palmowa, którą rozpoczynamy Wielki Tydzień.

5. Zapraszamy wszystkich ministrantów i lektorów oraz nowych chłopców pragnących służyć przy ołtarzu na spotkanie w najbliższy poniedziałek po Mszy św. o godz. 17.30 w Dąbrowie.

6. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w najbliższą środę po Mszy św. o godz. 19.00 w Boluminku. Bardzo prosimy wszystkich o obecność.

7. Zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. na spotkanie w przyszłą niedzielę, 10 kwietnia, po Mszy św. o godz.12.00.

8. Dziękujemy bardzo panu Jarosławowi Elwartowi za wykonanie szafy do biura parafialnego i do organistówki, ofiarując gratis robociznę. Serdecznego Bóg zapłać.

9. Aktualnie pozbawieni jesteśmy organisty, gdyż dotychczasowy zrezygnował. Nowy zatrudniony będzie od 1 lipca.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Są wolne miejsca na prenumeratę tygodnika „Niedziela”. Bardzo polecamy.

11. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dąbrowie Chełmińskiej zapraszam na Koncert Wielkopostny NIE JESTEŚ SAM w sobotę, 9 kwietnia, o godz. 18.00 do świetlicy w Czemlewie - wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

12. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

Dariusz Dobosz, st. wolnego, Paterek k/Nakła

Marta Chrzanowska, st. wolnego, Wałdowo Królewskie – zapowiedzi II.