Ogłoszenia parafialne na XXIII Niedzielę zwykłą

Niedziela, 04 Wrzesień 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na XXIII Niedzielę zwykłą

1. Kościół jest wspólnotą ludzi zarówno świętych, jak i grzesznych, stąd potrzeba, aby wzajemnie umacniać się w wierze, na co zwraca uwagę dzisiejsza liturgia słowa. Zasadnicze jest jednak stwierdzenie „Kto nie nosi swego krzyża, a idzie za Mną, ten nie może być moim uczniem”. Czy jestem więc uczniem Chrystusa?

2. Początek nowego roku szkolnego to również początek przygotowań do przyjęcia sakramentów świętych. Zachęcamy rodziców do zainteresowania się przygotowaniem swoich dzieci do Pierwszej Komunii Świętej i sakramentu bierzmowania.

3. W czwartek obchodzimy Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, popularnie zwane Świętem Matki Bożej Siewnej, a z którym związany jest obrzęd błogosławieństwa ziarna i nasion.

Z okazji tej uroczystości odpust parafialny w Czarżu w przyszłą niedzielę, 11 września. Suma o godz.12.00.

4. Dzisiaj rozpoczyna się adoracja wieczysta w naszej parafii Mszą św. o godz. 18.00 w Boluminku – trwać będzie do północy. Od północy adoracja rozpocznie się w Dąbrowie nabożeństwem, a zakończy się Mszą św. o godz. 18.00.

5. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna.

6. Na stoliku pod chórem wyłożone są ulotki dotyczące pomocy chorującemu na białaczkę Marcinowi Mrugalskiemu z Grzybna. Ulotki zawierają informacje odnośnie rejestracji potencjalnych Dawców szpiku, która ma miejsce dzisiaj w godz. 8.30-18.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Unisławiu, ul. Parkowa 22.

7. Każdy z nas może doświadczać Bożej łaski, błogosławieństwa oraz dobra, dlatego pragniemy zaprosić wszystkich chętnych, osoby dorosłe oraz młodzież, do wspólnej modlitwy dziękczynienia i uwielbienia w każdy czwartek o godz. 19.00 w domu p. Haliniak na ul. Sportowej w Dąbrowie Chełmińskiej. Mamy okazję do wychwalania Pana Boga, ale także do proszenia w intencjach, które na to spotkanie przyniesiemy. Serdecznie zapraszamy!

8. W najbliższym czasie są wolne intencje mszalne. Zachęcamy do zamawiania Mszy świętych dziękczynnych oraz w różnych potrzebach.

9. Zapraszamy na bezpłatne badanie wzroku w dniu 16 września w godz. 9.00 - 10.00 na parkingu przy Przychodni, Dąbrowa Chełmińska, ul. Bydgoska 38. Obowiązują zapisy pod numerem tel. 690 070 902. Szczegóły na plakacie zamieszczonym w gablocie ogłoszeń.

10. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

Dominik Haliniak, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska

Julia Mroczkowska, st. wolnego, Bydgoszcz / zapowiedzi I