Ogłoszenia parafialne na X Niedzielę zwykłą

Niedziela, 11 Czerwiec 2023 r.

Ogłoszenia parafialne na X Niedzielę zwykłą

1. Dzisiejsza liturgia słowa po raz kolejny przypomina nam, że tak długo, jak długo nie uznamy swoich słabości i grzechów, nie będziemy w Chrystusie widzieli potrzebnego nam lekarza. Mateusz dopiero wtedy, gdy usłyszał wezwanie Mistrza „Pójdź za Mną”, uświadomił sobie, że jest on lekarzem, którego potrzebował. Zaświadczył o tym również wobec swoich przyjaciół. Czy i my świadczymy o mocy uzdrawiającej Jezusa Chrystusa?

2. Przeżyliśmy piękną uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa. Do czwartku przeżywać będziemy oktawę tej uroczystości. W czwartek na zakończenie oktawy będzie poświęcenie wianków i ziół. W czasie oktawy uczestniczymy we Mszy św. o godz. 19.00 w Boluminku z nabożeństwem eucharystycznym i procesją wokół kościoła.

Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy przyczynili się do owocnego przeżycia tego pięknego święta. Dziękujemy za przygotowanie naszych świątyń i czterech ołtarzy. Strażakom za trzymanie porządku i niesienie baldachimu oraz chorągwi. Dziękujemy wszystkim niosącym chorągwie i feretrony, dziewczynkom sypiącym kwiatki oraz paniom je prowadzącym, dzieciom pierwszokomunijnym za udział w szatkach, służbie liturgicznej i panu organiście – serdeczne Bóg zapłać!

3. W tym tygodniu będziemy wspominać: we wtorek św. Antoniego Padewskiego; w środę bł. Bp. Michała Kozala; w czwartek bł. Jolantę; w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; w sobotę Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

4. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na próby
w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18.00 w Boluminku. Uroczystość udzielenia sakramentu bierzmowania przeżywać będziemy w naszej parafii 20 czerwca o godz. 18.00. Sakramentu tego udzieli Ks. Biskup Wiesław Śmigiel.

5. Dzisiaj kolekta specjalna.

6. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

- Damian Wosiek, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska

Joanna Topczyńska st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska / zapowiedzi II

- Paweł Szyper, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska

Dominika Reszeter, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska / zapowiedzi II

7. W najbliższym tygodniu i w ogóle w najbliższym czasie jest wiele intencji wolnych. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. zarówno za zmarłych, ale także w intencji żywych, zarówno prosząc w różnych potrzebach, jak i dziękując za otrzymane już łaski