Ogłoszenia parafialne na XI Niedzielę zwykłą

Niedziela, 18 Czerwiec 2023 r.

Ogłoszenia parafialne na XI Niedzielę zwykłą

1. Dzięki męce, śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa stajemy się Jego uczniami. A przez przyjęcie chrztu stajemy się nowymi ludźmi – świadkami Chrystusa. Świadectwo to wymaga od nas, jednak nie tylko teoretycznej wiedzy, ale przede wszystkim życia jako uczeń Chrystusa. Wtedy bowiem do nas będą odnosiły się słowa Chrystusa „Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje”.

2. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy: w środę wspomnienie Alojzego Gonzagi; w sobotę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

3. We wtorek, 20 czerwca o godz. 18.00 przeżywać będziemy uroczystość udzielenia przez Ks. Bp. Wiesława Śmigla sakramentu bierzmowania. Spowiedź św. dla kandydatów do bierzmowania oraz osób chętnych w poniedziałek, 19 czerwca, o godz. 18.00 w Boluminku.

4. W piątek o godz. 8.00 w Dąbrowie Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla wszystkich klas.

5. Zbliża się czas wakacji. Pamiętajmy, aby nie dyspensować się od niedzielnej Mszy św., a podziwiając Boga w otaczającej nas rzeczywistości nie unikajmy spotkania z Chrystusem Eucharystycznym. Będziemy w różnych miejscach, wśród różnych ludzi, chciejmy wobec nich świadczyć, że przez życie idziemy jako uczniowie Jezusa Chrystusa.

6. Dziękujemy bardzo p. Zdzisławowi Bukowskiemu za wywóz śmieci kompostowych z cmentarza. Serdeczne Bóg zapłać!

7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych śp. Stanisławę Magoń, śp. Wiesława Triankowskiego i śp. Henryka Echolc. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach.

8. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

- Jakub Dawid Kostiw, st. wolnego, Gdańsk

Patrycja Gratkowska, st. wolnego, Gdańsk / zapowiedzi I