Ogłoszenia parafialne na XVI Niedzielę zwykłą

Niedziela, 23 Lipiec 2023 r.

Ogłoszenia parafialne na XVI Niedzielę zwykłą

1. Kontynuując rozważania dotyczące obsiewania naszych serc Bożym słowem - które znajdujemy w liturgii Słowa – dziś dochodzimy do momentu, w którym uświadamiamy sobie, że sensem zasiewu jest zebranie dobrego plonu. Potrzeba więc zadać sobie pytanie: jaki plon przynosi zasiana w moim sercu wiara?

2. Niewątpliwą pomocą w rozwoju wiary jest modlitwa. Warto więc postawić sobie kolejne pytanie, a mianowicie: na ile pomagam swojej wierze poprzez modlitwę?

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Kingę; we wtorek św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa; w środę św. Joachima i Annę, Rodziców Najświętszej Maryi Panny; w sobotę św. Martę, Marię i Łazarza.

4. W dniach 23-30 lipca 2023 r. obchodzimy XXIV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. W przyszła niedzielę po Mszach św. w naszej parafii będzie specjalne błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów. Ofiary składane z tej okazji przeznaczone będą na środki transportu dla polskich misjonarzy.

5. Sierpień jest miesiącem wzmożonych pielgrzymek do Częstochowy. Piesza Pielgrzymka na Jasna Górę z Torunia odbędzie się w dniach 4-12 sierpnia 2023 r. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej pielgrzymka.diecezjatoruń.pl

6. W minionym tygodniu 12 osobowa grupa z naszej parafii uczestniczyła w autokarowej pielgrzymce do Częstochowy, Pragi i innych sanktuariów w Czechach.

7. Cieszymy się, że udało się dokonać renowacji naszej kostnicy.

8. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

Nikodem Schulz, st. wolnego, Biały Bór

Klaudia Magdziarz, st. wolnego, Janowo / zapowiedzi II