Ogłoszenia parafialne na XVII Niedzielę zwykłą 30.07. 20323 r.

Niedziela, 30 Lipiec 2023 r.

Ogłoszenia parafialne na XVII Niedzielę zwykłą 30.07. 20323 r.

NA XVII NIEDZIELĘ ZWYŁĄ – 30. 07. 2023 r.

1. Czas wakacji to okres, w którym podejmujemy różnego rodzaju poszukiwania, poczynając od ciekawych miejsc, poprzez ciekawych ludzi, ale znaleźć chcemy prawdziwy skarb. Do tego działania zachęca nas również i dzisiejsza liturgia słowa.
  2. Zbliża się miesiąc sierpień, czas pielgrzymek udających się do Sanktuariów Maryjnych, może warto podjąć udział w pielgrzymce, aby świadczyć o swojej miłości z Bogiem i człowiekiem. Przypominamy, że Piesza Toruńska Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 4.08- 12.08. 2023 r. Wyrusza z Torunia.
  3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Ignacego Loyolę;
    we wtorek św. Alfonsa Lignoriego; w piątek św. Jana Marię Vianneya. W tym tygodniu również przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca odpowiednimi nabożeństwami. W środę przypada odpust Porcjunkuli. W piątek pół godziny przed Mszami adoracja i okazja do spowiedzi. W sobotę odwiedziny chorych.
  4. We wtorek obchodzimy kolejną rocznicę Powstania Warszawskiego.
  5. W związku ze zbliżającym się miesiącem sierpniem Kościół przypomina
    i jednocześnie zachęca do abstynencji od napojów alkoholowych i wyjścia z tragedii alkoholowej bardzo wielu rodzin.
  6. Zakończono inwestycję renowacji polichromii na sklepieniu kościoła w Dąbrowie. Otrzymaliśmy dotację na realizację tego przedsięwzięcia. 1/3 kosztów jednak ponosi parafia ze środków własnych. Ja wnętrza całego kościoła. Jako kontynuację tych prac rozpoczęliśmy malowanie. To już tylko ze środków własnych.
  7. Dzisiaj po Mszach świętych w ramach przeżywania XXIV Tygodnia Św. Krzysztofa udzielone zostanie błogosławieństwo kierowców i nastąpi poświęcenie pojazdów. Ofiary składane z tej okazji przeznaczone zostaną na środki transportu dla polskich misjonarzy.
  8. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

Paweł Szyper – stanu wolnego, Dąbrowa Chełmińska

Dominika Reszeter – stanu wolnego Dąbrowa Chełmińska, Zapowiedź I