Ogłoszenia parafialne na XIX Niedzielę zwykłą

Niedziela, 13 Sierpień 2023 r.

Ogłoszenia parafialne na XIX Niedzielę zwykłą

1. Dzisiejsza Ewangelia stawia nam pytanie o naszą wiarę. Poddany próbie św. Piotr miał wielki zapał, ale bardzo szybko otaczająca go rzeczywistość osłabiała jego wiarę. Postawmy sobie pytanie: jaka jest nasza wiara?

2. Rzeczywistość ludzkiego życia znajduje się więc pomiędzy korzystaniem z wiary, a jej odrzuceniem. Dobry Ojciec wspiera nas w naszym życiu duchowym, odpuszcza nam grzechy w sakramencie pokuty i wspiera nas w sprawach doczesnych, dając nam to, co jest potrzebne do życia. Czy my jednak naszą wiarę ożywiamy i dzielimy się nią z innymi?

3. We wtorek, 15 sierpnia, przeżywać będziemy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W naszej parafii będzie to uroczystość patronalna naszego kościoła w Dąbrowie -suma o godz. 11.30. Z tym dniem związany jest obrzęd błogosławieństwa kwiatów, ziół i wieńców żniwnych. Z tej okazji odpust również w Trzebczu. Suma o godz. 12.30.

Cieszymy się bardzo, że naszą uroczystość odpustową ubogaci swoim śpiewem chór „Lutnia Nova” z Aleksandrowa Kujawskiego pod dyrekcją Kai Potrzebskiej. Podczas Mszy odpustowej chór wykona pieśni napisane przez naszego pana organistę Macieja Różyckiego specjalnie na Mszę jubileuszową z okazji 10-lecia istnienia chóru. Bóg zapłać!

Sumę odpustową odprawi i kazanie wygłosi Ks. Prałat Roman Buliński, dawniejszy proboszcz parafii pw. św. Mikołaja w Fordonie.

4. Spowiedź św. przed odpustowa będzie w poniedziałek pół godziny przed Mszami św. – 17.00 w Dąbrowie i 18.30 w Boluminku.

5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Maksymiliana Kolbego; w środę św. Rocha; w czwartek św. Jacka.

6. Dzisiaj uroczystość odpustowa w parafii pw. św. Wawrzyńca w Kijewie Królewskim. Suma odpustowa o godz. 12.00.