Ogłoszenia parafialne na XXII Niedzielę zwykłą

Niedziela, 03 Wrzesień 2023 r.

Ogłoszenia parafialne na XXII Niedzielę zwykłą

1. Chrystus w dzisiejszej liturgii słowa określa, kto może nazywać się Jego uczniem. „Jeżeli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie”. Czy więc jesteśmy Jego uczniami?

2. Rozpoczyna się nowy rok szkolny, dlatego serdecznie zapraszamy na specjalną Mszę św. z tej okazji na jutro, 4 września, na godz. 10.00 w Dąbrowie. Przed Mszą św. okazja do spowiedzi św. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli. Chciejmy rozpocząć ten nowy rok szkolny w szkole z Bogiem i z Bożym Błogosławieństwem.

3. Tradycyjnie przypada w naszym dekanacie wieczysta adoracja. W naszej parafii od Mszy św. o godz. 18.00 w Boluminku, 4 września, czyli jutro w poniedziałek, do 18.00, 5 września w Dąbrowie. Zakończenie Mszą św. o godz. 18.00. Adoracja w Boluminku od 18.00 do 24.00. Od 24.00 rozpoczęcie nabożeństwem adoracji w Dąbrowie do 18.00 we wtorek. 5 września. Serdecznie zachęcamy do spotkania się z Panem Jezusem Eucharystycznym, wyrażenia naszej wdzięczności za Jego obecność wśród nas i przedstawienia Mu swoich spraw i problemów w cichej i osobistej modlitwie.

4. Początek nowego roku szkolnego to również początek przygotowań do przyjęcia sakramentów świętych. Zachęcamy rodziców do zainteresowania się przygotowaniem swoich dzieci do Pierwszej Komunii świętej i sakramentu bierzmowania. Zapraszamy młodzież klas I szkoły ponadpodstawowej i starszą, która pragnie przygotować się w naszej parafii do przyjęcia sakramentu bierzmowania na spotkanie w przyszłą niedzielę,10 września, po Mszy św. o godz. 12.00. Na spotkanie prosimy o przyniesienie 10 zł. na indeks.

5. W piątek, 8 września, w liturgii przeżywać będziemy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, popularnie zwane Świętem Matki Bożej Siewnej, a z którym związany jest obrzęd błogosławieństwa ziarna i nasion, co nastąpi po Mszach św. w Boluminku i w Dąbrowie.

Z tej okazji odpust parafialny w Czarżu. Suma odpustowa w niedzielę, 10 września o godz. 12.00.