1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przypada czterdziestego dnia po Zmartwychwstaniu Pańskim (w czwartek). Zgodnie jednak z dekretem Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów z 2003 r. jest obchodzona w najbliższą niedzielę, czyli w siódmą niedzielę wielkanocną.
2. Dzisiaj po sumie zdejmuje się z krzyża czerwona stułę i chowa się figurę Chrystusa Zmartwychwstałego.
3. Jutro, tj. w poniedziałek 18 maja br., zapraszamy na godz. 11.00 do Boluminka na Mszę św., podczas której Ksiądz Proboszcz wraz z kapłanami rocznika święceń będzie dziękować za dar Kapłaństwa.
4. Przygotowujemy się do uroczystości Zesłania Ducha Św. Jedną z form przygotowania do tego wydarzenia jest odprawianie Nowenny do Ducha Św.
5. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach maryjnych, zarówno w świątyniach, przy kapliczkach, a także do odprawiania w naszych domach.
6. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w poniedziałek, wtorek, środę o godz. 18.00 w Boluminku.
7. W przyszłą niedzielę, w uroczystość Zesłania Ducha Św., w naszej parafii przeżywać będziemy uroczystość I Komunii św. Uroczysta Msza św. o godz. 10.00. Pozostałe Msze św. o godz. 7.00 w Dąbrowie i o godz. 8.00 w Boluminku. Dzieci gromadzą się o godz. 9.45 przed krzyżem obok kościoła. Spowiedź św. w sobotę; o godz. 9.00 dla klasy IIIa i IIIb, a o godz. 10.00 dla klasy IIIc. Po spowiedzi dzieci również możliwość spowiedzi dla rodziców. Po południu w sobotę okazja do spowiedzi dla członków rodziny dzieci pierwszokomunijnych pół godziny przed Mszami św.: 17.00-17.30 w Dąbrowie i 18.30-19.00 w Boluminku.
8. Serdecznie zapraszamy rodziców do porządkowania kościoła i terenu wokół kościoła na czwartek od godz. 16.00. Prosimy o przyniesienie własnego sprzętu.
9. Dziękujemy bardzo panom: Ryszardowi Kaczorowi, Zdzisławowi Bukowskiemu, Adamowi Bednarskiemu, Wojciechowi Człapie, Tadeuszowi Kuligowskiemu i pracownikom Urzędu Gminy za prace porządkowe w obejściu budynków parafialnych. Serdeczne Bóg zapłać!